Hakkımızda

/Hakkımızda
Hakkımızda 2018-05-01T19:04:01+00:00

HAKKIMIZDA

Sıvakim 9 yıl süren Ar-Ge sürecinin ardından 2013 yılının başında , yapı-inşaat sektörünün başlıca sorunlarından olan ; ısı , yangın , ses ve nem yalıtımı konularına çözüm geliştirmek amacıyla kurulmuştur. Tamamen ülkemizde geliştirilen ve üretilen Sıvakim ürünleri , bugün için ‘’Dış Cephe ‘’ , ‘’ iç Cephe ‘’ ve ‘’Zemin ‘’ olmak üzere üç ayrı çözümden oluşan bir ürün yelpazesine sahiptir.

Sıvakim ürünlerinde , ana hammadde olarak atık camların geri dönüştürülmesiyle elde edilen cam kürecikler kullanılmaktadır. Ana hammadde olan olan cam küreciklere eklenen özel formüllü içerikle , yüksek mukavemetli ve performanslı yalıtım sıvası SIVAKİM elde edilmektedir.

Söz konusu formüller ile üretilen sıvakim ürünleri , başta ısı yalıtımı olmak üzere , yangın ve ses yalıtımını en yüksek performansla gerçekleştirmektedir.Ek olarak nem ve küf oluşumunu etkin bir şekilde önleyerek müşterilerine tek bir ürünle birçok çözümü bir arada sunmaktadır. Enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik açısından ‘’Yeşil Bina’’ sertifikalarına (LEED ,BREEAM vb.) önemli ölçüde katkı sağlayan inorganik bir yalıtım malzemesidir.

Sıvakim ürünleri Türk mühendisler tarafından geliştirilmiş olup , tüm hakları sıvakim markasına ait olan formüller içermektedir.

Yurt içinde SIVA-KİM ve GREENLEED , Yurtdışında ise GREENLEED markaları ile müşterilerimizin her türlü yalıtım sorunlarına çözümler üretmekteyiz.

MİSYONUMUZ

Sıvakim ; yapı sektöründe geliştirdiği ürünlerle doğayı ve çevreyi koruyan , sağlık ve emniyeti ön planda tutan yenilikçi çözümler üretmektedir.

VİZYONUMUZ

Sıvakim , geliştirdiği ve geliştireceği formüllerle yapı sektöründeki yatırımcıların ve son kullanıcıların yalıtım sorunlarına çok fonksiyonlu çözümler getirerek uluslararası platformda kendi alanında lider firma olmayı hedeflemektedir.